Hizmetlerimiz

Refıt

Denizlerde güven içerisinde dolaşmak için teknenin bakım ve onarım işlemlerinin kusursuz olarak hayata geçirilmiş olması gerekmektedir. Refit hizmeti kapsamında teknenin güven içerisinde çalışmasını sağlamak oldukça kolay. 

Deniz içerisinde sizlere güven vermeyen bir tekne ile bulunmak muhtemelen korkutucu bir fikir olabilir. Bu nedenle tüm aksamlarının detaylı olarak kontrol edildiği ve onarımlarının gerçekleştirildiği teknelerle açılmak sorunsuz bir deneyim için kritik öneme sahiptir.  

Sağladığımız refit hizmeti kapsamında fiber yapılı teknenizde aklınıza gelebilecek tüm bakım ve onarım hizmetlerini sunmaktayız. Bu sayede gerekli kontrolleri yapılan ve güven içerisinde seyahat etmenizi sağlayacak bir tekneye sahip olabilirsiniz. Uzun süredir faaliyet gösteren bir tekneniz varsa çalışmalarımıza öncelikle paslanmaz izolasyon kontrolü ile başlıyoruz. Bu kontrol ile tekne gövdesinde meydana gelen veya gelmesi muhtemel paslanmaları ortadan kaldırıyoruz. Yıpranan izolasyon katmanı bulunuyorsa yeniden paslanmaz izolasyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Tekne gövdesi üzerindeki incelemelerimizi sürdürerek genel görünümü etkileyen olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına çalışmaktayız. 

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte teknelerin elektrik ve elektronik kapasitelerine binen yükte artmaktadır. Bu duruma paralel olarak teknenin tüm elektriksel ögelerini kontrol ederek, sorunların tespitini gerçekleştiriyoruz. Bu tespite istinaden arızalı veya bakıma ihtiyaç duyulan aksamlar için yenileme ve onarma çalışmaları başlatmaktayız. Böylelikle yolculuk esnasında hem güvenlik hem de eğlence imkanı sağlayan elektrik unsurları sağlıklı bir şekilde çalışma fırsatı bulacaktır. 

Kullanım unsurlarına bağlı olarak tekne döşemelerinde yıpranmalar meydana gelmektedir. Bu yıpranmalar direkt olarak teknenin kozmetik görünümünü etkileyeceğinden dolayı kısa sürede ortadan kaldırılması büyük katkı sağlayacaktır. Döşemelerin yenilenerek teknenin iç atmosferine yeni bir ambiyans kazandırılması tekne içerisindeki herkese heyecan verecektir.  

 

Refit hizmeti kapsamında tekne döşemelerini günümüz trendleri ve tekne özellikleri göz önünde bulundurularak yenilemek uzun yıllar yüksek prestijli bir tekneye sahip olmanın en kritik ögeleri arasında yer alıyor.  

Ana makine üzerinde gerçekleştirilen testler sonucunda makinenin sağlık durumu hakkında genel bir yorum yapılaraksorunlar tespit edildikten sonra her türlü yenileme ve onarım çalışmaları gerçekleştirilmektedir.  

Refit hizmeti kapsamında öncelikle tekneler tüm aksamlarıyla dikkatle incelenmekte, hatalı, kusurlu veya arızalı kısımlarda düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Teknenin genel sağlığını etkileyen sorunların ortadan kaldırılması sorunsuz yolculuklar için de imkan sağlamaktadır.  

-Teknenin teak bakımları  

-Mobilya bakımları onarımları 

-Krom tamiri onarımı 

– Fiber tamiri  

-Pasta polish 

Bakım ve onarım

Teknelerin bakım ve onarım çalışmaları hem titizlik hem de profesyonellik gerektirmektedir. Denizde meydana gelebilecek bir arıza tüm yolculuğun olumsuz izler bırakmasına, heyecan ve panik yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle teknelerin periyodik bakımlarının zamanında ve profesyonel bir bakış açısı eşliğinde yapılması oldukça önemlidir.  

Bakım çerçevesinde teknelerin tüm aksamları dikkatle incelenerek çalışmaya başlanmaktadır. Bu aşamada aksaklıkların tespit edilmesi bulunmaktadır. Değişmesi gereken hidrolik sıvıları, yağ kaçakları, güverte sorunları, gövde durumu, elektriksel ve mekanik akşamların kontrolü gibi pek çok öge dikkatle ve titizlikle kontrol edilmektedir. Eksikliklerin belirlenerek gerekli bakımların gerçekleştirilmesi bu aşamada sağlanmaktadır.  

Onarım çerçevesinde ise kontrollerin tamamlanmasına istinaden sağlıklı görünmeyen ögelerin onarılması veya yeni yedek parçalarla değiştirilmesi işlemi gerçekleşmektedir. Şuan için sorun çıkarmayan ama ileride sorun çıkarması muhtemel parçalar belirlenerek genel düşünceler tekne sahibiyle paylaşılmaktadır.  

 

 

Gerçekleştirilen tüm bakım ve onarım hizmetleri kapsamında alanında uzman teknisyen veya ustalar süreci yönetmektedir. Ustaların kullandıkları yedek parçalar orijinal yedek parça ürünleridir. Teknelere gerçekleştirilecek tüm müdahalelerde alanında uzman teknisyenler veya ustalar hizmet sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; gövdede meydana gelen sorunun çözümü için farklı bir teknisyen veya usta görev alırken; mekanik aksamda meydana gelen sorunlar için farklı bir teknisyen veya usta hizmet sağlamaktadır. Böylelikle alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilen çalışmalar titizlikle sonuçlandırılmaktadır. Tüm sürecin tamamlanması gerçekleştiğinde kontrol aşamasına geçilerek çeşitli testler gerçekleştirilmektedir. Test sonuçları olumlu olan teknelerin bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmaktadır.  

Bakım ve onarım hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen tüm işlemler raporlama yöntemiyle sizlerle paylaşılmaktadır. Bu sayede tekne üzerinde gerçekleştirilen tüm aksiyonlardan haberdar olmanız sağlanmaktadır. Detaylı raporlandırma faaliyetimize ek olarak tekneniz ile ilgilenen ustalar tarafından bilgiler aktarılarak süreç hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirilmektedir.  

Denizlerde yapılan yolculuklarda yarı yolda kalmamanız adına yoğun çaba sarf etmekteyiz. Alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilen bakım ve onarım faaliyetleri ile kendinizi güvende hissederek, planlarınızı aksamasının önüne geçmiş olacaksınız.  

Dikkat, titizlik ve deneyim ile tüm teknelerin bakım ve onarım hizmetlerini gerçekleştirdiğimizi belirtmekten memnuniyet duymaktayız. Size güven veren, sorunları ortadan kaldırılan tekneler ile yeniden eski günlerdeki gibi maviliklerde özgürlüğe kavuşabilirsiniz.  

İletişim

  • Kazım Karabekir mah. 6906/1 sokak No:2/2 Torbalı İZMİR TÜRKİYE
  • +90 (555) 563 16 43
  • +90 (543) 773 68 19
  • info@krakenmarin.com