Hakkımızda

Hakkımızda

2017 yılında kurulan KRAKEN INDUSTRIES 5m’den 24m’ye kadar ölçülere sahip profesyonel FRP Taktik gemileri, Devriye tekneleri, Sürat tekneleri, Profesyonel Balıkçı tekneleri, çalışma tekneleri ve Deniz / Askeri önleme araçları üreticisidir. Kraken Marine’nin tekne ve gemileri olağanüstü denizcilik yetenekleri konusunda kıskanılacak eşsiz bir üne sahiptir ve tasarlanan tekneler yüksek hız kapasitesine sahiptir ve tüm hava koşullarına dayanıklıdır. Kraken Marine Industries 2000 m2’lik bir alana sahip fabrikasında üretimine devam etmektedir. Kraken 2019 sonlarında Ar-Ge Ofisini kurmuştur. Kraken, tüm tasarım ve teknolojilerin geliştirildiği Ar-Ge merkezine sahip ilk ve tek Türk üreticisidir. Kraken Marine Türkiye’de insansız gemi üreten ilk ve tek profesyonel kuruluştur. 

Ekibimiz

Kraken Marine’in tekne ve gemi yapımının tüm aşamalarına hakim 12 uzman çalışanı vardır. Ekibimi tam zamanlı bizimle çalışan mühendis, tasarımcı, elektrikçi, kompozit yapımcı, gemi inşaatçısı, mekanikçi, metal işçisi ve kaynakçıdan oluşmaktadır. Tüm çalışmalarımız kendi yerimizde yapılır ve taşeron usulü çalışmamaktayız. Bu da üretim kapasitesinin ve kalitenin tam kontrolünü sağladığımız anlamına gelir. FRP laminatörlerimiz, gövdelerin laminasyon ve döşeme işlerinde 15 yıllık tecrübeye sahiptir ve personelin çoğunluğu uzun süredir bize hizmet veren, sadık ve son derece tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Herhangi bir proje için gerekli deneyime sahip küçük ama motive ve yetenekli bir ekibimiz var. 
 

Vizyon ve Felsefelerimiz

Kraken Marine, karmaşık bir düşünce sistemine sahip bir şirkettir. Birçok düşünce, vizyon ve felsefe benimsenir ve bunlar harmanlanıp yorumlanarak uygulanır. Uygun zamanda doğru hareketlerle sürekli değişen ancak hedefe odaklı hareket eden bir yapıya sahiptir. 

"Savaş kandırmacalı bir iştir. Bu nedenle vurabilecekken vuramayacakmış gibi göstermek, saldıracakken saldırmayacakmış gibi göstermek, yaklaşırken uzaklaşıyormuş gibi göstermek, uzaklaşırken yaklaşıyormuş gibi göstermek gerekir".

-Sun TZU

R&D FaCILITY

Kraken Marine iç güvenlik ve deniz operasyonlarının tüm kapsamı için insansız bir çözüm ile hızlı taktik tekneler sunuyor. Teknelerimiz, müşterinin ve görevin gereksinimlerine uyum sağlayabilen modüler ve esnek bir mimariye sahiptirler. Teknelerimiz zorlu deniz koşulları ve çok çeşitli görevler için tasarlanmıştır. 

Kraken Marine İnsansız Suüstü Aracı (İSA) sistemi, farklı görevler için kullanılan farklı türde gemilere üzerinde kurulabilir. Teknelerimiz otonom navigasyon, görev planlama ve uzaktan kumanda sistemleri ile donatılmıştır. Mimarimize göre İSA sistemi, uzaktan kontrol özelliği ile görevin niteliğine göre yük taşımayı destekler biçimdedir. 

Sistem ayrıca Komut ve Kontrolün sağlandığı uzaktan komuta istasyonunu kapsar.  Kraken Marine sistemi çoklu görev işlevlerini destekler, yani aynı gemi aynı zamanda hem İSA hem de insanlı bir platform olarak çalıştırılabilir. 

 İSA’nın temel amacı uzaktan kullanım sayesinde kendi insanımızın zarar görmesini engellemektir. Bu amaçla Kraken, İzmir Bilimpark’ta (2018) kendi Ar-Ge tesisini kurmuştur.  Kraken, kendi Ar-Ge tesisi kuran ilk Türk tekne üreticisidir. 

Sorunları iyi bir biçimde çözmek için,her sorunu en uç sebebe kadar izlemek ve temeldeki sorunu bir daha ortaya çıkmayacak biçimde çözmek gerekir. Sorunun nedeni araştırılırken beş kez neden diye sormak genellikle iyi sonuç vermekte ve sorunun görünür nedeni değil de,gerçek nedeni ortaya konabilmektedir.

kaızen

İletişim

  • Kazım Karabekir mah. 6906/1 sokak No:2/2 Torbalı İZMİR TÜRKİYE
  • +90 (555) 563 16 43
  • +90 (543) 773 68 19
  • info@krakenmarin.com